Андрій Дубчак − кореспондент, військовий кореспондент і фотограф Радіо Свобода 

Андрій Дубчак − кореспондент, військовий кореспондент і фотограф Радіо Свобода з 2003 року. Народився та виріс у місті Калинівка Вінницької області. Закінчив механічний факультет ВДСГІ, ФІОТ КПІ, «Журналістика цифрового майбутнього» Могилянської школи журналістики. Перший стрімер Євромайдану, фільмував та стрімив багато подій Революції Гідності, у тому числі трагічні дні 18, 19 і 20 лютого 2014 року.

Професійну камеру вперше взяв до рук у 2014 і одразу закохався у фотографію та її силу. З напрямком визначився швидко – життя. Життя і сюжетний репопртаж. Багато вчився та експерементував. Основні знання здобув у Київській школі фотографії. Вдячний усім викладачам КШФ! Особлива подяка Олександру Ктіторчуку, який докорінно змінив ставлення до фотографії та показав, що фотографія - це значно глибше і більше, аніж я уявляв собі до його лекцій. Раджу фотографам завжди експерементувати і випробовувати нове.

Щодо репортажу - історії ж завжди поруч. Вони скрізь. Їх безліч. Аби побачити, треба лише на мить зупинитися, і трішки дистанціюватися. Бачите? :)

2020 – Переможець Шостого Міжнародного конкурсу репортрерської фотографії. Золота медаль LifePressPhoto-2020

Лауреат Європейського конкурсу Lovie Awards у номінації найкраще Інтернет-відео року СЄ, за репортаж з «ялинки».

Висвітлював події під час анексії Криму. Фіналіст конкурсу European Digital Award 2019 у номінації «engagement».

Зараз основна частина творчої роботи направлена на висвітлення війни з Росією на Сході України. Маю пару фотовиставок про війну з РФ, одна з виставок «Лінія фронту. Рік 2018» пройшла в фотогалереї Київської Школи Фотографії.

Я у соцмережах:
https://www.instagram.com/andriy.dubchak
https://www.facebook.com/andriy.dubchak
https://twitter.com/dubchaka

Персональний сайт Андрія Дубчака
Авторська сторінка на Радіо Свобода