Концептуальный портрет

14 серпня о 12:00 запрошуємо на майстер клас фотографів, яких цікавить портретні фото-проекти. Хмара ключових слів цього МК включає такі поняття як: візуальні стратегії, розробка концепції, виробництво візуального контенту для рекламних роликів, друку, документальних фільмів, брендованого контенту і соціальних мереж, художні рекомендації, кастинг, рекомендації знімальній групі. 

Ганна Мельникова (FaceBook сторінка) – випускниця Королівської академії мистецтв в Гаазі. Працює в жанрі портрета і авторської фотографії та режисури. Неодноразово виставлялася в Європі і Україні, її фотографії знаходяться в приватних колекціях Нідерландів, Італії, Бельгії. Книга Ганни Мельник «Largo» присвячена вивченню гендеру в сучасному суспільстві, була презентована на фестивалі UNSEEN в Амстердамі.

Останні декілька років займається організацією та проведенням майстер класів як в Європі, так і по різних містах України. Розробила власну програму навчання в сфері візуального мистецтва. Співпрацювала з Bird in Fligh (Київ), Pinchuck art center (Київ), Університет ім. Каразіна (Харків), Харківська академія дизайну і мистецтв (Харків). Куратор проекту і засновник Організації жінок фотографів України, чий перший проект буде презентований цього року на Photo Kyiv.

Вартість участі – 2200 грн.

Записатися • Оплатити

 

6 годин теорії та практика зйомки. Теоретична частина 2 години:

 1. Введення в портретну фотографію. Коротка історія. 
 2. Відмінності між класичним і сучасним портретом
 3. Створення портрета на прикладі робіт класика фотографії Річарда Аведона і власного досвіду.
 4. Техніка та налаштування фотокамери для зйомок в студії

4 години практики студійного портрету:

 1. Підготовка до зйомки. Як сформулювати концепцію для зйомки окремого портрета і серії
 2. Референс і натхнення.
 3. Створення образу.
 4. Робота з моделлю. Психологія в портреті.
 5. Підходи в роботі над портретом. Репортажний і постановочний підхід.
 6. Світло в портреті. Класичний або експериментальний світло. 
 7. Вплив світла на настрій зображення.
 8. Вибір джерел світла. 
 9. Аналіз виконаної роботи. Відповіді на запитання учасників.

Один з моїх проектів «LARGO» присвячений дослідженню ідеальної людини. Ларго - дуже повільний музичний темп, який може міняти характер руху в залежності від акордів, що додаються. Людина повільно змінюється протягом усього свого життя. Її характер і зовнішній вигляд також можуть бути різними в залежності від людей і ситуацій.

I одною з найвпливовіших людей є жінка. У сьогоднішньому житті майже немає гендерних відмінностей. Жінки легко виконують практично будь-яку роботу, яка вважалася винятково чоловічою, а чоловіки починають частіше виступати в жіночій ролі. Цікавим є актуальним питання - хто для сучасних чоловіків є символом для наслідування, як впливають на них культові постаті минулого, такі як Христос або Аполлон. Які цінності вибирають чоловіки, формуючи свій образ повсякденності?

Грунтуючись на історичному і культурному аналізі чоловічого образу, я виявила, що в різні епохи цей образ якимось чином включав в себе деякі закономірності, засновані на знакових постатях з урахуванням часу або епохи. Багато з цих кодів дійшли до наших часів. Моя ідея - порівняти ці канони, як зовнішні, так і внутрішні, з образом сучасної людини.