Стічна food-фотографія • провідна майстер-класу Юлія Горб

МК Юлії Горб по стокової фотографії. Амбассадор фотобанку Getty Images і успішний стокер-фахівець поділиться знаннями про те, як красиво знімати їжу, обробляти фото і продавати їх на стоках. Інформація про стоках буде корисна фотографам різних жанрів, а фуд-фото є всього лише зразковим об'єктом цього МК. Стічна фотографія може стати вашим хобі, додатковим заробітком, а при бажанні - основним джерелом доходів.

Стічна фотографія - це, в першу, чергу, свобода. Ви можете працювати з будь-якої точки Землі, аби там був інтернет. І навіть якщо його там немає, то частина роботи - зйомку, обробку, атрибутирование для стоків - ви можете робити де завгодно. 

По-друге, фотографи честолюбні. Нам важливо бачити, що наші фотографії подобаються людям. Уявіть, Ви виходите, наприклад, з терміналу аеропорту Шененфельд в Берліні і прямо перед очима на бігборді бачите свою роботу :) Або друзі в стрічці викладають вам скан сторінки австралійського журналу, звідки на вас дивиться створений вами ж шедевр. Або проходячи повз газетного кіоску, помічаєте на розкладці глянсову обкладинку, хто автор фото? Ви :) Ви старалися, знімали, обробляли, витрачали час на завантаження своїх робіт на стоки і тепер маєте пасивний дохід. Мої роботи привертають увагу, викликають цікавість, захоплення і масу питань про те, як це у мене виходить. Думаю, прийшов час поділитися з вами теоретичними знаннями і практичними прийомами. 

Для кого цей майстер-клас?

Для тих, хто вже впевнено користується своєю камерою, знає можливості своєї техніки, знімає гарні кадри і хоче заробляти на цих кадрах без прив'язки до місця.

Програма майстер-класу. 

ДЕНЬ ПЕРШИЙ (12: 00-16: 00): Стоки і їх можливості (рекомендуємо брати ноутбук або планшет).

 1. Реєстрація на стік. Навчимося реєструватися на стік. Документи. Візьміть з собою закордонний паспорт і сфотографуйте крупно головну сторінку паспорта.
 2. Fotolia
 3. Shutterstock
 4. Istock Getty (esp)
 5. Depositphotos і інші стоки.
 6. Вимоги до контенту, тенденції та запити стоків.
 7. Що і як знімати, коли знімати і вантажити на стоки.
 8. Підготовка фотографії до завантаження на стік (обробка, формат).
 9. Кейворди, релізи.
 10. Особливості роботи зі стоками.

ДЕНЬ ДРУГИЙ (12: 00-16: 00): Теорія і практика стокової фуд-фотографії (перша частина-практична, рекомендуємо взяти камери і штататів (по можливості))

 1. Коротка історія фудфотографіі.
 2. Види фудфотографіі. 
 3. Майстри світової фудфотографіі, яким я довіряю.
 4. Джерела натхнення фуд-фотографа.
 5. Шляхи реалізації фудфотографа і фудстіліста. Розглянемо можливі шляхи і допоможемо визначитися з власним.
 6. Взаємодія в групі і делегування частини завдань співробітнику.
 7. Мінімальний набір обладнання, реквізиту та програм для стокового Start-up.
 8. Композиція, світло і колір. Стилі, тіні, відблиски, рефлекси, гамма, ракурс, пр.
 9. Фудстілістіка - це можливість зробити будь-який продукт красивим. Авторські прийоми побудови продає кадру
 10. Реквізит і інструментарій фудстіліста.
 11. Авторські прийоми пост-обробки фотографій. Raw-конвертор, обробка, збереження, різні формати. Зберігання фото надалі.
 12. Самостійна практика по стоків: фуд-фото від початку до кінця. Компонування кадру, зйомка, обробка.
 13. Обробка, аттрібутірованіе і завантаження на стік.

Робота з можливими відмовами.

 
* Місця в групі бронюються по передоплаті

Вартість - 3500 гривень для випускників КШФ, 4000 - для гостей фотошколи. Мінус 10% знижки при оплаті за 10 днів до старту. 

Записатись на майстер клас

Після МК учасники отримають pdf презентації лекції та роботи зі стоком.  

Про Шаттерсток

Як почати заробляти на ShutterStock

Стоки - це можливість продавати права на все створені вами фотографії. На майстер-класі я розповім про провідних стоках, про їх особливості та зручність роботи з ними, про плюси і мінуси. І тоді вам вирішувати, з ким працювати, а з ким ні. А зараз 900 слів про проходження першого рев'ю (іспиту) на Шаттерстоке.

В мережі в стали потрапляти коментарі про те, що потрапити на «Шаттер» стало легше - для цього достатньо, щоб інспектор пропустив 1-3 фото з 10-ти поданих. А як насправді йдуть справи з шаттер? 

Шаттерсток - провідний стік з щоденними продажами і упором на НОВІ зображення. Тому додавати їх бажано мінімум раз в тиждень. Автори можуть почати заробляти вже протягом перших 24 годин після розміщення нових матеріалів. На стоці немає вимог "ексклюзиву", тобто свій контент ви можете продавати і на будь-яких інших майданчиках. Є програми для Ipad і Iphone.

Перший крок - пройти перше рев'ю на стоці,

яке ще називають іспитом. На офіційній сторінці shutterstock.com керівництво користувача від 9 квітня 2015 року підтверджує, що іспит буде зарахований якщо прийнято 7-ми з 10-ти поданих фото. Це офіційна позиція зберігається і в 2018 році. Можливо вам пощастить і ви пройдете іспит з одним або трьома фото з десяти, якщо у інспектора гарний настрій. А може доведеться визнати поразку і почекати до наступної спроби через два тижні. 

Отже на сайті вам буде запропоновано:

 1. підтвердити, що вам є 18 років і заповнити реєстраційну форму
 2. завантажити скан закордонного паспорта
 3. завантажити 10 фотографій не менше 4Mп кожна
 4. аттрібутіровать ці фотографії і відправити на рев'ю.

Через кілька днів ви отримаєте на поштову скриньку результати рев'ю. Лист прийде через деякий час. Якщо ви пройшли рев'ю успішно, ви стаєте контриб'ютерів і можете відразу ж починати завантажувати свої роботи.

Давайте підвищимо шанси пройти рев'ю з першого разу. Для цього я пропоную дізнатися 5 найбільш частих причин відмови. Приводи для відмови в листі приходять англійською, тому нижче наведені їх формулювання і наші переклади:

1. Focus rejection - відмова через фокуса:

 • image is out of focus / зображення нерезкое
 • focus is too soft / занадто м'який фокус
 • image is too blurry due to the camera shake / шевеленка! 

Ще раз: фото не в фокусі, або фокус знаходиться не в тому місці, де необхідно, або він занадто м'який - область фокуса занадто мала для зображуваного об'єкта і смисловий акцент розмитий. Ну і горезвісна "шевеленка". Ретельно вибирайте фото з архіву, нові знімайте зі штативом якщо використовуєте малу глибину різкості (при f / 1.4-5.6). Пізніше ви зможете звертати увагу інспектора на розмиття як прийом, використовуючи в назві або в ключових словах фотографії такі терміни як «selective focus, shallow DOF (depth of fields)». Вони вказують на те, що «розмиття було задумано», «я художник, я так бачу». Але для першого рев'ю щоб розслабитися прийомів.

2. Noise rejection - відмова через шуму. 

 • Image has excessive noise, film grain, compression artefacts and \ or posterization / Шуми, зерно, артефакти.
 • Get to know ISO. Чим вище ISO, тим більше шуму. В ідеалі використовуйте ISO 100
 • Аvoid compression. Уникайте стиснення. Знімайте в RAW і встановіть найвищу дозвіл на вашій камері. Після конвертації і обробки також зберігайте jpeg або tiff в найвищій якості; Не робіть повторного збереження в jpeg, інакше стиснення додасть артефактів.
 • Шуми проявляються в тінях, в подальшому використовуйте шумодава (LR, PS, Dfine2, Imagenomic).

3. Composition rejection - композиційні недоліки

 • Arrangement of the subject or visual elements is not optimal, distracting elements are entering the frame, or the horizon line is crooked. Розташування об'єкта або візуальних елементів не є оптимальним, відволікаючі елементи потрапляють в кадр, лінія горизонту викривлена. Так-так, той самий горезвісний «завал лінії горизонту».
 • Learn the rules. Запам'ятайте правила композиції (не мудрують лукаво, використовуйте "правило третин", вам потрібно пройти перше рев'ю, далі будете творчо розкріпачуватися.
 • Recognize negative space. Розставляйте смислові акценти використовуючи негативний простір. Тобто вільний простір між об'єктами зйомки. Глядачеві має бути гранично ясно, хто є героєм вашої зйомки.
 • Crop carefully. Знімайте спочатку правильно чи використовуйте кадрування відповідно до правил композиції.

4. Lighting and exposure rejection

 • Image is underexposed, overexposed, or was shot in unfavorable lighting conditions. Недоекспонірованность, переекспонування. Або грубо кажучи, недосвет / Пересвет, невдале освітлення для зйомки цього кадру.
 • Watch your highlights and shadows. Слідкуйте за світлом і тінями! Не треба надсилати на перше рев'ю фото в низькому або високому ключі.
 • Слідкуйте за гістограмою - Levels (рівні в фотошопі) вам в допомогу. Але знову ж таки, для першого рев'ю не перестарайтеся з обробкою, інакше вкотять претензію overuse (зловживання) і відправлять на перездачу.
 • Shoot in the best conditions possible. Знімайте в найкращих умовах з можливих.

5. Titles and keywords. Підійдіть серйозно до заповнення граф "назва" та "ключові слова". Про це окрема розмова на МК. 

резюме:

Виберіть прості, зрозумілі фотографії, зняті з урахуванням правил композиції, без технічних помилок і будьте помірні в пост-обробці. Не робіть на перше рев'ю спірних кадрів. Ніяких cross-processing, спірного тонування, HDR, віньєтування і інших спец-ефектів. Може такий кадр і пройде, але навіщо ризикувати? Залиште це на потім. 

У той час, коли я проходила іспит, необхідно було отримати схвалення для 8-ми кадрів з 10-ти. Якщо не вийшло, давалося 2 тижні до перездачі. Знову не вийшло? Два місяці. Відмови ми тоді жартома називали "що на цей раз не сподобалося лівої п'яти інспектора". Зараз стоки сперечаються один з одним і за контрибутора і за прибутковий контент. Тому умови співпраці стали набагато м'якше. Просто підготуйтеся і у вас все вийде з першого разу.

Про автора

Як і античні гедоністи, епікурейців і сибарити люблю, щоб було красиво, смачно і просто. Тому я фудфотограф. Жартую, звичайно ж, фудфотографи трудяться як бджілки і їдять не більше за інших, не дивлячись на доступ до страв :) Я люблю наводити речі в порядок і показувати їх кращу сторону, тому я фуд-стиліст. 

Саме фуд-зйомка, як не дивно, дає мені імпульс і мотивує рухатись далі. Люблю і вмію робити звичайне прекрасним, перетворювати рутину в свято, радувати око і піднімати настрій; плюс до всього, це ще приносить мені дохід. Фотографії, створені професійним фудфотографом викликають апетит, мотивують приготувати страву за иллюстрируемое рецептом, придбати продукт або ж відвідати рекламований ресторан. Заради цього варто потрудитися, погодьтеся.

Що стосується фудстілістікі: батьки в дитинстві кажуть дітям: "Не грай з їжею!" Так ось, з їжею можна і потрібно грати; нам, фудстілістам, це дозволено :) Деконстрактед олів'є якраз і було створено в процесі гри з їжею, оскільки сам по собі салат досить спірно виглядає і в реальності, і на фото. Страви молекулярної кухні були створені саме в процесі гри з їжею і як же вони чудово виглядають на сторінках портфоліо шеф-кухаря мішленівські ресторану.

Завдання фудстіліста - граючи з їжею уявити очам глядача навіть саме непоказне блюдо в кращому вигляді, або перетворити звичайний товар в футуристичний об'єкт, перетворивши його майже до невпізнання, залишивши лише загадки і натяки. Я розповім вам про засоби і прийомах, за допомогою яких це досягається. Чи готові? Чекаю вас на майстер-класі по стокової фотографії

Відгуки про workshop