Вікторія Сергєєва. Oilprint Масляний друк

Фотовиставка триватиме з 25 вересня по 10 жовтня в галереї фотошколи. Фотограф Вікторія Сергєєва народилася в Україні, живе і працює в Одесі. Займається арт фотографією більше 6 років. Головним напрямком своєї творчості вважає емоційну і філософську фотографію. «Фантоми» – це серія графічних робіт, надрукованих історичним методом oilprint . Роботи виставлялися в галереях Одеси, Львова, Києва.

  • 2021 «PHANTOMES» - Україна. Одеса. WEartMuseum
  • 2020 «Тонка лінія» - організатор і учасник фотофестивалю
  • 2020 «Гра в мистецтво» - Україна. Одеса.
  • 2019 «CONTENTUS» - Україна. Одеса. Одеський історико-краєзнавчий музей.

Ця фотовиставка збиралася майже чотири роки. Жодну з картин представлених в цьому циклі не можливо повторити. Ці зображення існують в єдиному екземплярі, оскільки жоден відбиток неможливо повторити двічі. Ексклюзивність представленого ряду так само визначена сюжетною лінією кожного зображення – невловиме часом буває дуже фотогенічним.

«Естетика фотографії мене не дуже цікавить. Для мене важливо, щоб в фотографії була емоція, сенс. Просто красива форма – це порожнеча. У 2019 почала працювати з альтернативними техніками фотографії в майстерні Сергія Чеха. Для свого проекту «Фантоми» я обрала масляний друк як основний (oilprint). Саме цей метод дав моїм роботам те звучання, яке було мені необхідно. Роботи для виставки друкувалися майже півтора року. Переробляла, шукала свою форму, свої нюанси. Напевно цей метод друку я вибрала в першу чергу за його «нефотографічність». Це скоріше «емоційна графіка». Зображення виходить унікальним і є можливість авторського втручання, можливість вкласти свої почуття і емоції в лінії, штрих, в текстури... Втілити певний миттєвий стан. Тут і зараз.

Серія сюрреалістичних робіт даної експозиції пропонує глядачеві мінімум два методи прочитання сюжету. Один шлях – слідувати за авторськими назвами робіт, другий – йти шляхом власних роздумів і асоціацій.

Ми побачимо авторське уявлення про паралельні світи. У якийсь момент вони починають перетинатися з нашою сутулою реальністю. Ми ніколи не згадаємо той самий момент, коли невловиме стає визначальним, коли ми починаємо приймати існування неіснуючого. 

А воно, в свою чергу, починає визначати нашу реальність. Ви помічали як часто люди не в силах пояснити свій вибір, своє рішення, свій доленосний імпульс? Звідки ми пам'ятаємо невловиме минуле, звідки до нас приходить відчуття дежавю?

Візуальний ряд і простий, і складний одночасно. Частина графічних зображень доповнена авторською технікою передачі печатки на текстурной папері за допомогою художньої фарби.

«Мені цікаво говорити про те, що саме є визначальним в наших вчинках. Я завжди враховую, що крім раціонального зерна, в світі існує вісь добра і зла », – каже Вікторія Сергєєва.  

Метод олійною друку Oilprint практикувався в першій половині ХХ століття. Контроль здійснюється шляхом здатності желатину, обробленого солями хрому задубліватися, тобто втрачати здатність набухати від води. Задублення відбувається пропорційно кількості отриманого ультрафіолетового світла. Згодом отримана желатинова матриця заощаджує друкарську або жирну масляну фарбу в тій же самій пропорції.