Золота медаль – Ігор Матвієнко, Україна за роботу «Perception of red number 4»

Відкриття підсумкової виставки відбудеться 27 березня у галереї Київської Школи Фотографії. Виставка триватиме до 4 квітня 2019. Вхід вільний з 10:00 до 19:00.

Більше ніж сто авторів з України, Італії, Німеччини, Грузії та Білорусі взяли участь у фотоконкурсі НСФХУ 2019 року, у «III відкритому національному конкурсі абстрактної фотографії 2019». 

Журі конкурсу:
Едуард Странадко, Голова НСФХУ, НСЖУ, Заслужений працівник культури України, Київ
Сергій Селезньов, НСФХУ, Дніпро
Марина Громенко, художник, куратор арт-проектів, Київ
Олександр Харват, НСФХУ, AFIAP, Ровно
Олег Малов, фотограф, мистецтвознавець, Київ

Журі погодило спільне рішення про нагородження фотографів, що взяли участь у третьому відкритому національному конкурсі АБСТРАКТНОЇ ФОТОГРАФІЇ 2019:

  1. Золота медаль – Ігор Матвієнко, Україна, за роботу «Perception of red number 4»
  2. Срібна медаль - Петр Каралевич, Білорусь, за роботу «Dots»
  3. Бронзова медаль – Ната Звіададзе, Грузія, за роботу «Келихи»
  • Диплом 1-го ступеня – Петр Каралевич, Білорусь, за роботу «Memory»
  • Диплом 2-го ступеня – Георгій Гергая, Україна, за роботу «Spirali»
  • Диплом 3-го ступеня – Ігор Матвієнко, Україна, за роботу «Composition №40»
  • Диплом Арт-об`єднання «Kievphotos-Hall 2012» - Ганна Хмелинська, Україна
    за роботу «Drakon Sveta»

Автори, чиї роботи відібрано в підсумкову виставку:
Сергій Жолонко, Україна
Ната Звіададзе, Грузія
Андрій Семененко, Україна
Петр Каралевич, Білорусь
Олександр Синельников, Україна
Антон Авдєєв, Україна
Наталія Кузменко, Україна
Євген Ком, Україна
Юлія Крижевська, Україна
Олександр Коцарев, Україна
Наталія Олійник, Україна
Юрій Плесюк, Україна
Аліна Сіромаха, Україна
Ігор Матвієнко, Україна
Євген Пітенін, Україна
Олег Волощук, Україна
Володимир Ляшенко, Україна
Валерій Бекешко, Україна
Ігор Букай, Україна
Сілвія Чекіна, Україна
Костянтин Радухін, Україна
Олександр Попов, Україна
Юлія Плахотна, Україна


Куратор проекту – Валерій Лещинський, НСФХУ, арт-директор «Kievphotos-Hall 2012»

Леонардо да Винчи об ассоциациях при взгляде на абстрактную картинку: 

Хочу поместить среди своих наставлений новоизобретённый способ рассматривания. Хоть он и может показаться ничтожным и почти что смехотворным, тем не менее, он весьма полезен, чтобы побудить ум к разнообразным изобретениям.

Что бывает, если рассматриваешь стены, запачканные разными пятнами, или камни из разной смеси? Если тебе надо изобрести какую-нибудь местность, ты сможешь там увидеть подобие различных пейзажей, украшенных горами, реками, скалами, деревьями, обширными равнинами, долинами и холмами самым различным образом; кроме того, ты можешь там увидеть разные битвы, быстрые движения разных фигур, выражения лиц, одежды и бесконечно много таких вещей, которые ты сможешь свести к цельной и хорошей форме.

С подобными стенами и смесями происходит то же самое, что и со звоном колокола – в его ударах ты найдешь любое имя или слово, какое ты себе вообразишь... (Леонардо да Винчи)

Абстрактне мистецтво з'явилося не відразу. Перед його появою пройшло майже 100 років обережних експериментів. Ще в першій половині 19-го століття для багатьох художників стає важливим передавати не тільки точні обриси зображуваного предмета, а свої власні внутрішні відчуття. Спотворення форми і кольорової палітри стають все більш звичними інструментами живописців. Так почався поступовий відхід від предметності в візуальному мистецтві, що закінчився маніфестом Казимира Малевича у вигляді чорного квадрата, першими абстрактними картинами Василя Кандінського і супрематичними композиціями Лисицького.

Цей самий період став дитинством і юністью фотографії, яка активно переймала і переосмислювала всі модні художні течії на межі 19-го і 20-го століть. Одразу після появи першого абстрактного зображення Кандинського, американський і британський фотограф Елвін Ленгтон Коберн, під впливом спільноти радикально налаштованих британських художників вортицистів, створює першу абстрактну серію «Вортограф». Серія була вперше продемонстрована в 1917 році в знаменитій «галереї 291» Альфреда Стігліца і опублікована в журналі «Camera work».

З цього моменту, не дивлячись на деякі складнощі, пов'язані з технічною природою фотографії, абстракціонізм було вже не зупинити.