первое фото Земли

Київська Школа Фотографії вітає усіх, хто вміє бачити світ особливо красивим і пишається своєю причетністю до одного з найбільш креативних свят на планеті! Бажаємо кожному з вас безмежного творчого натхнення, нескінченних ідей і багато нових втілень свого таланту. Нехай серця фотографів, немов об'єктив, ловлять усі чудові моменти життя і щасливі емоції! Зі свого боку, ми обіцяємо і надалі ділитися своїми знаннями і досвідом, радувати всіх новими цікавими учбовими програмами і всіляко надихати фотографів на прекрасне! Друзі, фотографуйте, святкуйте і нехай ваше життя стане трішечки яскравішим!

Історія свята.

Образ і діяння святої Вероніки послужили тому, що її шанують як покровительку фотографів і фотографії.

Свята Вероніка, з пам'яттю про яку пов'язаний Нерукотворний образ стражденного Спасителя, стала однією з найпопулярніших народних святих, незважаючи на те, що деякі церковні інстанції і критичні дослідники висловлювалися проти історичної достовірності Вероніки та легенди про неї.  

Відданий і засуджений на мученицьку смерть Ісус Христос ішов на гору Голгофу, несучи Свій хрест на розп'яття. Ходу оточував натовп, що супроводжував Спасителя на хресні страждання. Вероніка злилася з людським морем і йшла за Христом. Виснажений, Ісус упав під вагою хреста, і Вероніка, зглянувшись над Ним, підбігла до Нього, напоїла Його водою і дала Йому свій плат, утерти піт з лиця. Лик Ісуса закарбувався на хустці. Цей плат святої Вероніки згодом потрапив до Риму і став там відомим під назвою Нерукотворного образу. Реліквія, іменована «Плат Вероніки» зберігається в соборі св. Петра в Римі, на хустці на просвіт видно зображення обличчя Ісуса.  

Додатково до цього загального для християнства переказу, Православна церква вважає Вероніку тієї кровоточивої жінкою, яка отримала зцілення від дотику до краю одягу Христа (Мф.9: 20-22). Існує ряд переказів, покликаних надати образу святої Вероніки історичних рис. За однією з легенд, згодом вона проповідувала християнство на півдні Галлії. В інших легендах її називають грецькою царівною або ототожнюють з Марфою, сестрою Лазаря. В Італії існувала легенда, згідно з якою вона зцілила імператора Тіберія за допомогою свого плата з нерукотворним образом Спасителя, а потім передала його Папі Климентію на зберігання. Припускають, що ім'я Вероніки являє собою спотворене лат. vera icon ( «справжній образ») - так називали «плат Вероніки», відрізняючи його від інших образів Христа. Вперше розповідь про святу Вероніку з'являється в апокрифічних Діяннях Пілата, що відносяться до IV або V століття.  

В епоху Середньовіччя майже кожна церква мала зображення Вероніки з її платом. У містерії Середньовіччя Вероніка також зайняла міцне місце і понині є головною фігурою шостої зупинки Хресної дороги. Спроби досліджувати зображення встановили що зображення було нанесено не фарбою, вчені не знайшли жодного відомого органічного матеріалу.  

Особливістю зображення «Плат Вероніки» є терновий вінець на голові Спасителя, бо таким є відбиток на хустці Вероніки під час несення Ісусом Христом хреста.

Відомі, як мінімум, два «Плата Вероніки»: 1. у соборі Святого Петра у Ватикані і 2. «Лик з Манопелло», який також називається «Вуаль Вероніки», але на ньому немає тернового вінця, очевидно, що малюнок рукотворний, в позитиві, пропорції частин обличчя порушено (нижня повіка лівого ока сильно відрізняється від правого тощо.), що дозволяє зробити висновок, що це не «Плат Вероніки». Ватикан відмовляється визнати справжність ікони «Вуаль Вероніки». На даний час вчені мають намір продовжувати дослідження. На честь «Плата Вероніки» свого часу називалося нині скасоване сузір'я.  

Відзначати день фотографа 12-го липня було вирішено ще й тому, що 12 липня 1854 року народився Джордж Істман - засновник компанії Kodak, який зробив "фотографію, доступною для всіх".  

Всесвітній день фотографії (World Photography Day) щорічно відзначається в багатьох країнах 19 серпня. У цей день в 1839 році уряд Франції купив патент французького хіміка і винахідника Луї Жака Манді Дагера (Daguerre) про метод отримання відбитка (дагеротипа). Це зробило відкриття дагеротипа надбанням світової громадськості, - іншими словами, широке коло обивателів дізналося про винахід прототипу фотографії.

Ще трохи історії…

Перша в світі фотографія.

Першу фотографію зробив у 1826 році Жозеф Нісефор Ньєпс. Фото, яке називається "Вид з вікна", він знімав майже 8 годин. Француз Жозеф Ньєпс намастив металеву пластину тонким шаромасфальту і виставив її на сонці в камері-обскура. Так він отримав перше в світі «відображення видимого». Знімок вийшов не найкращої якості, але саме з нього починається історія фотографії.

Перша в світі кольорова фотографія.

17 травня 1861 року відомий англійський фізик Джеймс Максвелл під час лекції на тему особливостей колірного зору в лондонському Королівському інституті показав першу в світі кольорову фотографію - «Стрічку з шотландки».

Перша фотографія іншої людини. 

Луї Дагер зробив першу фотографію іншої людини в 1838 році. Фотографія Boulevard du Temple показує жваву вулицю, яка виглядає порожньою (витримка 10 хвилин, і тому рух непомітно), за винятком однієї людини в лівій нижній частині фотографії (видно при збільшенні). 

Перший фотомонтаж.

У 1858 році Генрі Піч Робінсон виконав перший фотомонтаж, звівши кілька негативів в одне зображення. Перша і найвідоміша скомбінована фотографія називалася Fading Away - вона складається з п'яти негативів. Зображена смерть дівчинки від туберкульозу. Робота викликала масу суперечок.

Перший автопортрет.

Знаменитий американський фотограф Метью Бреді був першою людиною, який сфотографував самого себе, тобто зробив автопортрет.

Перші фотографії в газеті.

Газети стали ілюструватися фотографіями ще до 1880 року. Перші фотографії на сторінках газет друкувалися металевими або дерев'яними гравюрами. У 1880 році газета Daily Graphic вперше надрукувала знімок фотомеханічним процесом автотипії. Приблизно з 1890 року починається поява документальної фотографії.

Перше в світі фото кота.

Цю фотографію вважають першою фотографією кота в світі і його датують 1880-1890 рр. Її автор - Гаррі Пойнтер, любитель тварин і, водночас, нового виду мистецтва - фотографії. Зараз без фото котиків неможливо собі уявити інтернет, а інстаграми популярних в мережі котів заробляють купу грошей.

Перша фотографія, зроблена з повітря.

Першими повітряними фотографами були птахи. У 1903 році Юліус Нойброннер поєднав камеру і таймер і прикріпив її до шиї голуба. Цей винахід взяли на замітку в німецькій армії і використовували для військової розвідки.

Перша кольорова підводна фотографія.

Перша підводна кольорова фотографія була зроблена в Мексиканській затоці доктором Уїльямом Лонглі і штатним фотографом National Geographic Чарльзом Мартіном у 1926 році.

Перше в світі фото Землі з космосу.

24 жовтня 1946 року американська автоматична ракета V-2 зробила першу фотографію Землі з суборбітальної висоти - близько 105 км. Серія знімків Землі проводилася 35-ти міліметрової кінокамерою на чорно-білу кіноплівку.

Перша фотографія повністю освітленої Землі.

Перша фотографія, на якій зображена повністю освітлена Земля, відома як The Blue Marble («Блакитна куля»). Знімок був зроблений 7 грудня 1972 року командою космічного корабля «Аполлон-17».

У 1970 році почала з'являтися цифрова фотографія.

У теперішній же час фотографія стала доступною для кожного, адже камери є практично у всіх смартфонах.

Зі святом, Фотографи! ;)