Нейроестетика

Фотографія Jock Sturges. Цікаво, на що звернуть увагу хлопці? А що зацікавить жінок? Чому мозок шукає красу?

Jock Sturges

Останнє десятиліття – роки революційної експансії нейронаук у всі сфери людської діяльності. Всім відомі тренди – «штучний інтелект», «нейронні мережі», «нейротехнології», «нейроекономіка», «нейропедагогіка», та інше. Чи можуть нейронауки «освіжити» погляд і на фотомистецтво? Чи існують, з точки зору психофізіології, універсальні «рецепти» аби змусити мозок привернути увагу саме до Вашої фотографії? Зробіть власні висновки, прослухавши лекцію з нейроєстетики.  

Дата проведення: 19 липня о 18.00
Вартість: 600 грн при сплаті до 14 липня, 700 грн – після

 Сплата онлайн Реєстрація 

Мистецтво, прекрасне і нейронауки:

 • Нейроестетика - нова наука з префіксом «нейро-»: синтез психофізіології та естетики;
 • як досліджують процеси виникнення в мозку відчуття прекрасного?
 • чи можна нейрофізіологічні експериментальні методи використовувати для навчання та творчої роботи фотографа?

Що, як і чому ми бачимо?

 • контраст та здатність бачити;
 • монохромне та кольорове бачення, звідки «взялись» опонентні кольори?
 • як мозок сприймає і розпізнає образи?
 • «Ага-ефект» і як досягти його у фотосправі.

Універсальні закони естетичного сприйняття з точки зору нейробіології.

 • таємниці симетрії, візуальні метафори, ізоляція, впорядкованість і ритм образу та інші базові підвалини нейроестетики;
 • суперстимули в образотворчому мистецтві, як їх «тлумачить» мозок;
 • дзеркальні нейрони та емпатія – інструменти успішного фотохудожника;
 • інші «Як?» та «Чому?», відповіді на які дозволять фотографувати так, щоби наш мозок визнав це вартим уваги та сильних емоцій!

Інтерес – це взаімодія. Пошук важливого. Ось на що дивились чоловіки.

На лекції/семінарі за участю спеціалістів в області фізіології людини і тварин піде мова про нейроестетику – молоду галузь науки на стику психофізіології та естетики, що досліджує механізми виникнення в мозку відчуття прекрасного при сприйнятті творів мистецтва.

Спікери розкриють секрети роботи мозку, що лежать в основі сприйняття і розпізнавання образів. Ви дізнаєтесь, як вчені «зазирають» в мозок під час споглядання шедеврів мистецтва. Чи можна дослідницькі методи використовувати під час навчання і творчої роботи фотографа? Ознайомитесь із універсальними законами естетичного сприйняття з точки зору нейробіології. Разом із експертами проаналізуєте, чому застосування цих законів викликає емоційний відгук у людини. Як створюється зображення в мозку, чим так важливий контраст і як досягти «ага» ефекту? Отримаєте відповіді і на інші «Як?» та «Чому?», які дозволять фотографувати так, щоби наш мозок визнав це вартим уваги та сильних емоцій!

Монашки-хулиганки by Marc Hom, Jessica Hart and Lydia Hearst 

Контраст по тону, контраст по смыслу

«Монашки-хулиганки» фотографа Marc Hom. Модели: Jessica Hart and Lydia Hearst. Гологрудые, чувственные и соблазнительные куряки. Озорные монашки – это фотографический оксюморон, смешение контрастных понятий. Такая провокация разбудит зрителя, задержит его и отпустит уже на поводке памяти. Это как фотографировать пожарника с канистрой Павленского, медсестру с поясом шахидки, милиционера с ворованным гусем в руках! 

 

Спікери зустрічі

Викладачі кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидати біологічних наук, асистент Сергій Данилов та доценти Вікторія Кравченко і Віктор Комаренко. За плечами кожного з них майже 20 років науково-викладацької роботи у провідних вишах України: Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Національному університеті «Києво-Могилянська академія», Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.

Віктор Комаренко – кандидат біологічних наук

Віктор Комаренко – кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології людини та  тварин.

В межах своєї педагогічної діяльності лектори викладають такі навчальні курси, як «Анатомія та еволюція нервової системи», «Фізіологія центральної нервової системи та вищої нервової діяльності», «Зоопсихологія», «Антропологія», «Основи біології та генетики людини», «Фізіологія поведінки», «Нейропсихологія», «Розвиток нервової системи», «Фізіологія видільної та статевої систем» та інші.

Вікторія Кравченко. Кандидат біологічних наук

Вікторія Кравченко. Кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізіології людини та тварин КНУ

Спікери є членами Українського фізіологічного товариства, Українського товариства нейронаук FENS. Їхніми науковими інтересами є дослідження електричної активності головного мозку, психофізіологічних функцій, когнітивних процесів людини, нейро-гуморальних механізмів регуляції фізіологічних процесів в організмі. Окремо слід зазначити активну роботу запрошених експертів у напрямку популяризації науки. Часто їх можна почути на популярних лекціях у різноманітних коворкінгах, антикафе та інших майданчиках Києва.

 Сплата онлайн Реєстрація 


Нейроэстетика. Ведущий Сергей Данилов

Сергій Данилов – викладач кафедри фізіології людини і тварин КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук